Online Terapi Olur mu?

Güncelleme tarihi: 15 Kas 2021

Teknolojinin hızla gelişmesi, internetin yaygınlaşması hayatımızı değiştirdiği gibi psikoterapi dünyasında da çeşitli uygulamaların gelişmesine olanak sağladı. Online terapi diğer bir deyişle, e-terapi, çeşitli sebeplerden ötürü yüz yüze görüşme sağlanamadığı durumlarda danışana web üzerinden sesli ve görüntülü psikoterapi hizmeti sağlamasıdır. Hem dünyada hem ülkemizde sıklıkla kullanılmaktadır.


Neden Online Terapiyi Tercih Etmeliyim?


Online terapi zaman ve mesafe açısından pek çok kolaylık sağlamaktadır. Online terapi için terapistinizin ofisine gitmenize, yolculuk için zaman ayırmanıza gerek yoktur.

Gizliliğin sağlanabileceği, kendinizi güvende hissedeceğiniz her yerde seansları gerçekleştirebilirsiniz!Öte yandan yapılan araştırmalar birçok ruh sağlığı probleminde online terapi ile yüz yüze terapi arasında bir fark olmadığını göstermektedir.


Online Terapi Herkes İçin Uygun mudur?


Pek çok ruh sağlığı probleminde uygulanabilir olsa da birtakım kısıtlamalar da mevcuttur. İntihar düşünceleri olanlar ya da herhangi bir psikiyatrik bozukluğu çok yoğun yaşayanlar için web üzerinden krize müdahale zorlaştığından online terapi uygun değildir.


#psiklet #onlineterapi

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör