Sizin Sosyal Medya Kullanımınız Yeterince Özşefkatli mi?

Sosyal medya kullanımı bildiğimiz hayata yeni bir perspektif getirdiği kadar alışkanlıklarımız, algılarımız, değerlerimiz üzerinde kalıcı ve yer yer olumsuz etkiler de bıraktı.


Öyle ki şu an sosyal medya ile büyüyen çocukların güzellik, romantik ilişkiler, ideal hayat konularındaki gerçekdışı algılarını düzeltmek için dünya yoğun bir çaba içinde.Bu hengameden yetişkinler de payını sık sık alıyor.

Sevilme ihtiyacı, hangi saat olursa olsun atılan bir mesajı cevaplamaya karşı dayanılmaz çekimde, değer görme arzusu sosyal medyada ideal ancak "ben" olmayan kişiyi yaratmada, başarı ihtiyacı like ve yorumlara aşırı hassasiyette ortaya çıkabiliyor.

Bir kısmımız esas çözümü "ya hep ya hiç" diyerek sosyal medya hesaplarını kapatıp silmekte bulurken bir kısmımız ise sessize aldığı bir grup konuşması ya da takipten çıktığı bir hesap ile günlük özşefkat ihtiyacını karşılıyor.


Peki sizin sosyal medya kullanımınız yeterince özşefkatli mi ne dersiniz?#sosyalmedya #sosyalmedyakullanımı #sevilmeihtiyacı #sevilmek #özşefkat #bilişselçarpıtma #yahepyahiç #idealkişi

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör